Основателят на Alibaba загуби 3,6 млрд. долара

Икономика

Основателят на Alibaba Джак Ма загуби 3,6 милиарда долара заради колапса на акциите на компанията, след като Китай обяви, че разследва компанията по подозрения за нарушаване на антитръстовото законодателство. Alibaba заяви, че ще подпомогне регулаторните органи в разследването. 

Състоянието на Джак Ма е паднало с 5,87%, сочат данните на уебсайта на списание Forbes, който проследява богатството на най-богатите хора в света. Цената на ценните книжа Alibaba падна с 13,3% на Нюйоркската фондова борса и 8,1% на хонконгския търговски сайт, предава ТАСС. 

Припомняме, че Alibaba е създадена през 1999 г. като оператор на платформи за електрона търговия и днес е най-голямата компания в света в тази сфера по обем на продажбите. Впоследствие тя разшири предмета си на дейност, навлизайки във финансовите услуги, продуцирането на филми и други области.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес