Разпродажбата на щатския долар може да бъде възобновена след новите данни за заетостта в страната

Икономика

Щатският долар се търгуваше на по-високи нива през нощта, връщайки позициите си след втори ден на тежки загуби на фона на така наречения „Тръмп Трейд“, съобщават от DailyFX.

Вчерашното понижение се дължи до голяма степен на смесените резултати публикувани в последните икономически издания. Прогнозата на ADP за заетостта в частния сектор се оказа прекалено оптимистична, но от друга страна, ISM индексът, отразяващ активността в производствения сектор на САЩ, отбеляза по-високи стойности от очакваното.

Това подсказва, че пазарите са били по-загрижени за отминаващия риск, отколкото за самото съдържание на икономическия доклад. Преодолявайки тази несигурност, търговците можеха свободно да възобновят извличането на печалби.

Йената показа слаби резултати след ръста при японските акции, които подкопаха търсенето на стабилната анти-рискова валута.  Основният японски индекс Nikkei 225 падна надолу след днешното отваряне на борсите и прекара по-голямата част от деня в опит да навакса загубеното.

Гледайки напред, всички очи са вперени в декемврийските данни за заетостта в САЩ. Очаква се доклада да покаже ръст от 175 хиляди нови работни места извън сферата на селското стопанство, резултат, малко по-нисък от увеличението с 178 хиляди места, отчетено в предходния месец.

Безработицата се очаква да бъде малко по-висока от 4,7%, а ръстът при заплатите би трябвало да достигне около 2,8 процента, изравнявайки върховото постижение за последните 7 години от месец октомври.

С изключени на случай на неочаквано отклонение в прогнозния консенсус,  малко вероятно е новите данни да доведат до значима промяна в спекулациите за политиката на Фед. Фискалната политика продължава да играе ролята на неизвестното в това критично уравнение.

Имайки това предвид, докладът може да се окаже поредният лесно подминат показател, а не очакваният катализатор, който да отвори вратата за коригиращата тенденция, увеличаваща слабостта на американския долар.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Тръмп заяви, че САЩ и Израел са се съгласили да преустановят планирани нови удари срещу Иран
Във ФИФА не знаели за плана на Инфантино да продаде правата за световните
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Намериха тялото на легендания алпинист Нирмал Пурджа
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Гърция увеличава необлагаемия лимит за електронни бонуси от клиенти на 6000 евро годишно
Как ще бъде избран дизайнът на следващото поколение евро
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия