Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Завършваме годината с 3,6 млрд. лв. дефицит
Завършваме годината вместо с 5 млрд. и 200 млн. лева дефицит, с 3 млрд. и 600 млн. - той щеше да е нулев, ако днес нямахме пандемия. Това каза министърът на финансите Кирил Ананиев по време на инспекция заедно с премиера Бойко Борисов на компресорни станции на интерконектора с Гърция.
"Искам категорично да заявя, че планът за социално-икономическите мерки даде изключително положително отражение върху финализирането на бюджета за 2020 г.
Въпреки че бяхме обвинявани от политици и икономисти, че този бюджет е страховит, разхищава, че увеличава дълга за бъдещите поколения, така или иначе в края на годината вместо с 5 млрд.. и 200 млн. дефицит, ние завършваме 3 млрд. и 600 млн. Лева дефицит, което означава 3 % от БВП. Толкова са проектите, които сме направили в нашите социално-икономически мерки. Ако днес ние нямахме пандемия, трябваше да завършим с нулев бюджетен дефицит", каза Ананиев, цитиран от "Фокус".
Той коментира и социално-икономическите мерки. "Независимо от тежката ситуация, ние имаме преизпълнение на данъчните и осигурителните приходи с 1.5 спрямо добрата 2019 г. Това означава, че мерките са дали отражение върху бизнеса и той е работел през цялото време", допълни още финансовият министър.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Обрат в данните от паралелното преброяване: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Борисов: Изборите решават кой да е първи, но преговорите ще решат кой ще управлява
Общество |Асен Василев и Ивайло Мирчев: Изборите слагат край на модела Борисов-Пеевски
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.