4-ти задържан за атаката в Барселона

Политика за бисквитки

Четвърти човек беше арестуван днес във връзка с атаките в североизточна Испания, при които загинаха 14 души и бяха ранени други 130, съобщи Reuters, позовавайки се на каталунската полиция.

Испанската полиция застреля 5 от нападателите, рано днес в Камбрилс - град южно от Барселона, където втори автомобил се вряза сред пешеходци, ранявайки 6-има цивилни и 1 полицай.

Други трима заподозрени бяха задържани по-рано днес и късно снощи. Двама от арестуваните са заловени в Рипол, а един - в Алканар. Нито един от задържаните обаче не е шофьорът на микробуса, прегазил хора на централната пешеходна улица на Барселона.

В момента най-издирваният заподозрян е Муса Укабир Сопрано. Той е по-малкият брат на Дрис Укабир, който вчера бе посочен като наемател на микробуса и който се предаде в полицията в град Рипол и все още е задържан там. 

Експлозията в жилище в Алканар е предотвратила много по-голям атентат, стана ясно от изявлението на шефа на испанската полиция Хосеп Луис Траперо.

Взривът е станал ден преди атентата в Барселона и едва след нападението срещу туристите разследващите свързали събитията.

В апартамента са намерени двайсетина газови бутилки.   

Според полицията обитателите  вероятно са приготвяли експлозиви. Взривът им е попречил да ги използват.

Смятаме, че става дума за един и съща терористична клетка, каза Траперо.

Той заяви, че авторът на атаката в Барселона до момента не е идентифициран.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Времето: Нова порция сняг идва от запад
Достъпът до Starlink е ограничен, Русия търси алтернативи
Цената на петрола не намират единна посока на фона на напрежението между САЩ и Иран
Макрон се обяви за съвместно поемане на дългове от страните от ЕС