Китай прибави научна лаборатория към космическата си станция

Политика за бисквитки

Китай прибави лаборатория към постоянната си космическа станция в понеделник и се доближава до завършването на конструкцията й в следващите месеци, съобщи Асошиейтед прес.

Лабораторният модул "Вънтян", който беше изстрелян в неделя, днес се скачи успешно с основния жилищен модул "Тянхъ" на станцията "Тянгун" (Небесен дворец) след 13-часов полет, информира БТА.

"Вънтян" е проектиран за научни и биологически експерименти. Модулът с маса от 23 тона е по-тежък от всеки друг едномодулен космически апарат, който се намира в момента в космоса, коментира китайското държавно издание "Хуанцю шъбао".

През октомври е планирано да бъде изстрелян още един лабораторен модул, "Мънтян". В момента в основния жилищен модул на китайската станция има трима космонавти на шестмесечна мисия.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята