Колко време дневно прекарвате пред телефоните си?

Колко време дневно прекарвате пред телефоните си?

Колко време дневно прекарвате пред телефоните си?

Технологични разработчици, педагози, политици и експерти все повече повдигат темата за пристрастеното поведение към телефоните, което се наблюдава сред различните поколения.  

По-рано тази година акционери в Apple дадоха предложение компанията да направи нещо и да помогне потребителите на iPhone да ограничат времето, което прекарват пред смартфона - ръководството обеща да го направи. Водеща новина от днес е, че Apple въвежда нови настройки и иструменти в предстоящата операционна система iOS 12, с които да мотивира хората да се саморегулират. 

Когато става въпрос за колко дълго време прекарва пред iPhone-а си, и главният изпълнителен директор на компанията сподели, че има проблем, разказа Business Insider. 

На годишната конференция за разработчици WWDC на Apple вчера в Сан Хосе Кук представи официално новите инструменти, които помагат на потребителите на iPhone-и да наблюдават и ограничават времето, което прекарват пред екраните на устройствата си. Той заяви, че е изпробвал инструментите и е бил разтревожен от откритото за себе си. 

"Мислех, че съм относително дисциплиниран по отношение на това, но съм грешил. Когато започнах да получавам данните разбрах, че прекарвам много повече време пред телефона, отколкото трябва", каза той.

Запитан кои точно мобилни приложения "крадат" най-много от времето му, той посочи "Не бих искал да ви давам имената им, но просто беше твърде дълго". 

Както стана ясно, в предстоящата нова версия на iOS 12 Apple добавя опция на име Screen Time, която следи и записва колко време хората прекарват, използвайки определени приложения. Друго - App Limits, ще им дава възможност да регулират времето си пред всяко отделно приложение. А когато включат настройката Do Not Disturb ("Не ме безпокойте") в iOS 12, ще блокират всички известия от приложения, докато не я изключат. 

По отношение на измерването на успеха на iPhone, Кук коментира "Ние никога не сме били фокусирани върху продължителността на употребата като ключаов параметър. Даваме на хората сила с фактите, които да им позволят да решат за себе си дали и как искат да ограничат времето си пред устройството".

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ