Руски учени създават алтернатива на антибиотиците

Политика за бисквитки

Руските учени са на път да развият нов клас лекарства, които ще бъдат алтернатива на традиционните антибиотици. Това каза в интервю за радиоканала RT министърът на здравеопазването Вероника Скворцова, цитирана от Sputnik.

По нейните думи новите антимикробни средства показват много добри резултати.

"В момента разработваме стратегия за борба с антибиотичната резистентност и заемаме водещи позиции в тази област. Получихме много добри предклинични резултати от изследванията. Ако те се потвърдят от клиничните прегледи, ще бъдем едни от първите, които са предложили различен метод за борба с антимикробната устойчивост", каза Сворцова.

Министърът на здравеопазването подчерта, че развитието на новаторската медицина понастоящем се смята за важно поле в руската медицина.
 
Тя отбеляза също, че новото лекарство действа по такъв начин, че напълно предотвратява развитието на антимикробна резистентност - нещо, което никога досега не е било наблюдавано.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Андрей Гюров представи пред президента имената на министрите в служебното правителство
На днешната дата, 18 февруари. 153 години от обесването на Васил Левски
Още една компания напуска северозапада: MD Elektronik затваря завода си във Враца
Незабравими цитати от Васил Левски
Времето: Жълти и оранжеви кодове за силен вятър са обявени в цялата страна
"Вълк" пресече финалната линия на олимпийското състезание в отборното ски бягане
Бизнес перспективи: Защо европейците не инвестират спестяванията си?
Тези 5 грешки с изкуствен интелект във видео маркетинга убиват ангажираността