Американско семейство държало 13-те си деца като затворници
Полицията в американския град Перис, Калифорния, е арестувала двама съпрузи, които държали в плен 13-те си дъщери и синове на възраст от 2 до 29 години, съобщи шерифът на окръг Ривърсайд, цитиран от ТАСС.
17-годишно момиче се обадило в полицията в неделя и съобщило, че родителите й държат насила вкъщи нея, сестрите и братята й. По думите й някои от тях били вързани с вериги. Тя успяла да избяга, за да потърси помощ.
Полицаите пристигнали в жилището и намерили точно това, което момичето описало. 12 сестри и братя били заключени на тъмно и при ужасни условия.
Родителите – 57-годишният Дейвид Алън Търпин и 49-годишната Луиз Ат Търпин, не могли да обяснят логично защо са ограничили свободата на децата си. Пет от тях били непълнолетни, седем – на възраст 18 до 28 години. Всички те, заедно със 17-годишната им сестра, били изтощени от недохранване. Децата са изпратени в болница.
Родителите ще бъдат обвинени в изтезания и действия, застрашаващи живота на децата. Двамата са арестувани, за освобождаването им е определена гаранция от 9 млн. долара.
Полицията все още няма представа за мотивите за жестокото отношение към децата.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КЕВР утвърди по-висока цена на природния газ за ноември
Енергетика |Окончателно: Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия
Общество |Караджов: Целта ни е до края на 2026 г. България да стане пълноправен член на ОИСР
България |620 евро ще е минималната заплата през 2026 г., реши Съветът за съвместно управление
Политика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Белгия и Русия си размениха в социалните мрежи заплахи с унищожение
Свят |КНСБ заплашва с протести, ако в Бюджет 2026 минималната работна заплата остане 605 евро
Политика |Какво предлага Бюджет 2026 и защо не се хареса на никого?
Икономика |„Лукойл“ е получила оферта за закупуване на международните ѝ активи. Кой е купувачът?
Бизнес |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Между реалността и свръхестественото: Всеки трети у нас вярва в живот след смъртта, а две трети – в кармата
България |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Тръмп намали митата върху вноса от Китай до 47% след „невероятната“ среща със Си
Икономика |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.