Опожарената белодробна болница ще приема пациенти от 6-и януари

Опожарената белодробна болница ще приема пациенти от 6-и януари

Белодробната болница, която пострада тежко от пожар в нощта на 31 декември, ще може да приема пациенти още на 6-и януари. Сега служителите разчистват една от сградите, където може да се приемат хора. Това съобщи в ефира на bTV директорът на болницата д-р Кирил Палавеев.  

„Представител на строителна фирма, наета от Министерството на здравеопазването, е огледала покрива, за да може още днес да започнат ремонтни дейности. Има обаче скрити щети, които тепърва ще бъдат остойностени“, уточни той.

От вчера една от сградите, които са стационарни, се подготвя да бъде поликлиника, за да може да бъде възстановен приемът на пациенти. Персоналът също е налице и чака да започне работа.

Директорът на болницата съобщи, че се открива дарителска сметка за справянето с щетите.  По думите му, лечението на пациентите ще продължи в други сгради, където се премества оцелялата техника.  

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Проучване: Разширяването на Вселената може би се забавя
Как малкият бизнес може да надмине големите марки?
На днешната дата, 7 ноември. Рождениците днес
Решение в криза: Гръцки фермери продават за сватбени ритуали повредения си ориз
Турска минна компания откри златно находище за 1.7 милиарда долара
Сингапур въвежда наказание бой с пръчки за извършители и съучастници в киберизмами