Google засече атаки от руски хакери към военни структури в Европа

Google засече атаки от руски хакери към военни структури в Европа

Хакери от Русия, Беларус, Китай, Иран и Северна Корея се опитват да получат данни от редица потребители, предприемайки атаки срещу военни органи на държави от Източна Европа, съобщи Google в корпоративния си блог. Компанията се позовава на данни от своята корпоративна група за анализ на рискове и заплахи (Threat Analysis Group)

Според компанията става дума по-конкретно за хакерските групи Curious Gorge (свързани с Китай), Coldriver / Calisto (базирани в Руската федерация), както и беларуския Ghostwriter.

Отбелязва се, че именно Coldriver се е опитал да атакува военни структури в Източна Европа, както и Центъра за върхови постижения на НАТО с фишинг имейли чрез нови профили в Gmail към външни акаунти. Не е известно дали атаката е била успешна.

По-рано американската компания Malwarebytes съобщи, че от 23 март в руския сегмент на интернет се наблюдава масово изпращане на фишинг имейли от името на Министерството на цифровата трансформация и Роскомнадзор.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО