Миньор загина в Полша при силен трус

Миньор загина в Полша при силен трус

Един миньор е загинал, а седем са в неизвестност след силен трус, предизвикал пропадане на земни маси в медна мина в Югозападна Полша, съобщават БТА и Асошиейтед прес.

Трусът е станал малко след 21,00 ч. местно време на около 1100 метра под земята в мина "Рудна" в Полковице. В галерията е имало 16 миньори. Девет от тях са били извадени на повърхността и откарани в болница. Три спасителни екипа търсят останалите миньори.

Американският геофизичен институт е регистрирал земетресение с магнитуд 4,4 в 21,09 ч. местно време в района. Според него трусът е станал на много малка дълбочина - само 10 км, посочва Ройтерс.

От началото на годината при трагични инциденти в мините на същата компания са загинали седем миньори.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол, за да наложи санкции
Археолози се борят да спасят артефакти от Газа, застрашени от израелски атаки
5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Аржентина заплаши с мерки срещу добива на петрол на Фолклeндските острови от израелска компания
На днешната дата, 14 септември. Кръстовден
Джо Байдън изпитва проблеми с набирането на средства за президентската си библиотека
Как да се откроите в препълнените пощенски кутии на клиента?
ИПИ: 10% от зрелостниците с резултат под "среден 3" на матурата по български и литература