Непал издаде рекорден брой разрешителни за изкачване на Еверест
Непал е издал рекорден брой разрешителни на алпинисти, желаещи да изкачат връх Еверест, информира ДПА.
Около 372 души, повечето чуждестранни алпинисти, са получили разрешение от непалското министерство на туризма да изкачат високия 8848 метра връх в Хималаите, посочи високопоставеният правителствен служител Дурга Дута Дхакал.
Той уточни, че тази бройка, в която не се включват около 400 местни планински водачи, готвачи и носачи, е най-високата през последните години.
Общо 42 екипа са получили разрешения за изкачване тази година, допълни Дурга Дута Дхакал.
Миналата година е било разрешено на 34 групи, съставни общо от 289 души, да изкачат Еверест.
Повечето от тях се отказаха от изкачването след земетресението през 2015 година. Ние удължихме валидността на разрешителните за пет години. Така че те се възползват от това, посочи пред ДПА Дурга Дута Дхакал.
Източник: БТА
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.