Още двама от Комисията по хазарта с обвинения
Спецпрокуратурата е поискала мярка за неотклонение „задържане под стража“ на още двама шефове в Комисията по хазарта - Пламен Георгиев и Тодор Марков. Те са с повдигнати обвинения за участие в организирана престъпна група, ръководена от Васил Божков.
Пламен Георгиев е бил член на Комисията по хазарта, когато неин шеф е Огнемир Митев, който в момента също е задържан. Тодор Марков пък е шеф на отдел „Контролна дейност”.
Рекордна гаранция от 1,5 млн. лв. бе наложена вчера от прокуратурата на обявенит за издирване приближен на Васил Божков бизнесмен Александър Тумпаров, който се оказа, че е открит в България.
Тумпаров бе задочно обвинен, също както задържаните в Обединените арабски емирства (ОАЕ) Васил Божков и Георги Попов и задържаният в Австрия Борис Бекяров. Заедно с намиращия се в ареста бивш шеф на Комисията по хазарта Огнемир Митев и предпоследния ѝ председател Александър Георгиев, който е на свобода, шестимата се разследват за участие в престъпна група.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |ЕС към Лондон: Смекчете „червените линии“, ако искате истинско сближаване
ЕС |Още един: Доставчик на кетамин за звездата от „Приятели“ Матю Пери беше осъден в САЩ
Свят |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.