Покрив на църква се срути в Нигерия, най-малко 60 души са загинали

Покрив на църква се срути в Нигерия, най-малко 60 души са загинали

Най-малко 60 души загинаха при срутване на покрив на църква в южна Нигерия, съобщи Асошиейтед прес, като се позовава на очевидци и местните власти.

Сградата на международната библейска цъква в град Уйо, столица на щата Акуа Ибом, все още била в процес на изграждане и работниците бързали да я довършат навреме за съботната церемония по ръкополагане на основателя й Акан Уийк в епископ.

Стотици вярващи, включително губернаторът Удом Еманюел, се били събрали вътре, когато металните трегери се счупили и покривът се срутил върху множеството. Губернаторът и Уийк, който проповядвал, че Бог ще направи последователите си богати, останали невредими.

От развалините били извадени телата на най-малко 60 жертви, но броят им може да се окаже по-голям, според представител на спасителните екипи. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Target възприема нов маркетинг подход за колаборацията си с Woolrich
„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?