Рекорден брой подписи събра петиция срещу Рупърт Мърдок в Австралия
Онлайн петиция, призоваваща за разследване на „медийния монопол“ на Рупърт Мърдок в Австралия се превърна в най-голямата в парламентарната история на страната с над 400 хил. подписа.
Бившият премиер Кевин Ръд създаде подписката на 10 октомври с призив към обществеността Кралската комисия в медийното многообразие, определяйки империята на магната като „рак на демокрацията“, пише ДПА.
„Те (парламентът) се надяваха хората да не бъдат заинтересовани. Доказахте им, че грешат“, коментира в четвъртък Ръд. „Остават ни 5 дни. Да продължим активно към границата от половин милион“, призова той. Според него организациите на 89-годишния Мърдок контролират около 70% от печатните издания в континенталната държава.
С призив всеки да положи подписа си излезе и британският актьор Хю Грант. „Скъпа Австралия, мисля, че Кевин Ръд прави нещо страхотно. Бих се подписал под петицията, ако можех“, написа той в социалната мрежа Twitter.
Искането на бившия министър-председател е властите да разгледат „злоупотребата с медийния монопол в Австралия“, както и да отправят препоръки за „увеличаване на разнообразието в медийната собственост“.
През август синът на Рупърт Мърдок, Джейсън, подаде оставка от борда на News Corp, позовавайки се на „разногласия относно определено редакционно съдържание“, публикувано от информационните бюра на компанията.
Над 417 хил. поддръжници има електронната петиция, с което изпревари най-голямата такава в страната до момента на име „Обявете извънредна ситуация за климата“. Тя има над 404 500 подписа.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Target възприема нов маркетинг подход за колаборацията си с Woolrich
Маркетинг |На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |Target възприема нов маркетинг подход за колаборацията си с Woolrich
Маркетинг |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Свят |Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Финанси |На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
Технологии |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.