Саудитска Арабия криминализира сексуалния тормоз

Саудитска Арабия криминализира сексуалния тормоз

Саудитска Арабия официалнo одобри закон, който криминализира сексуалния тормоз, пише ВВС.

Новият закон е изготвен от Министерството на вътрешните работи по нареждане на крал Салман, според местните медии.

Законът предвижда санкции до две години затвор и глоби, които биха могли да възлизат на 26,6 хил. долара, а в някои случаи, при повтарящо се нарушение, присъдата може да бъде увеличена до пет години затвор и глоба до 80 хил. долара.

Целта на новия закон е "борба със сексуалния тормоз, предотвратяване и наказване на извършителите и защита на жертвите, за да се запази неприкосновеността на личния живот, достойнството и индивидуалните свободи, гарантирани от ислямската юриспруденция и действащите разпоредби", се подчертава в декларация на Консултативния съвет.

Другия месец в кралството влиза в сила отмяната на забраната жени да шофират сами автомобил, а отскоро киното отново е достъпно забавление в страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Един век преди AI: Борсовият електрически балон, светлото бъдеще и Голямата депресия
Проф. Ива Христова: Супергрипът вече е в България
Българският лев (1880 - 2025): Животът на една валута
Банките припомнят: Настройването на платежните системи към еврото ще продължи до 2 януари
Синята зона остава безплатна до 4 януари
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
България през 2025 година: Протести, Шенген и една неуловима черна пантера (СНИМКИ)
Холивудската звезда Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство