Добавката за професионален опит и стаж остава

Общество

Добавката за професионален опит и стаж се запазва, а темата за нейното отпадане не е в дневния ред на правителството, стана ясно след извънредна среща на синдикатите с премиера Бойко Борисов и вицепремиера Валери Симеонов, предаде Дарик.

Президентът на КНСБ Пламен Димитров обяви, че важните теми, които ще се обсъждат с управляващите, са свързани с доходите и работните места.

От своя страна вицепремиерът Симеонов се извини за изразената лична позиция относно добавката за стаж и уточни, че това не е позиция на правителството.

„Без някой да го е искал от мен лично изказвам съжаление за отзвука, който предизвикаха думите ми, личното ми мнение. Преценявам, че беше грешка да казвам личното си мнение, защото то се прие като позиция на правителството и се наложи да се влиза в този неприятен обяснителен режим”, заяви Симеонов във връзка с изказването му, че клас прослужено време трябва да отпадне и да се изработи механизъм за определяне на минималната работна заплата.

„Съжалявам, че съм си изразил личното мнение, ще се постарая занапред това да не се повтаря“, коментира той, цитиран от „Фокус”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
25 безполезни, но много любопитни факти
Слънчево и горещо в неделя, следобед се очакват гръмотевични бури
Мицотакис подготвя нов икономически пакет, предвиждащ по-ниски данъци и подкрепа за средната класа
Китайски хуманоиден робот подобри рекорда на Юсейн Болт на 100 метра
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”