"Времето изтича като пясък!" - Главният прокурор поиска незабавни, още по-радикални мерки
Радикални решения, колкото и крайни да изглеждат те, отговорност на държавата за взимане на твърди и адекватни и навременни мерки тук и сега - за това призова главният прокурор Иван Гешев, който заедно с представители на работодатели и на адвокатурата присъства на обсъждането в правната комисия на парламента на първото четене на предложения от ГЕРБ проектозакон за мерките по време на извънредното положение, обявено от Народното събрание на 13 март, съобщи БНР.
С мерките се променят поредица от закони и се налага мораториум върху някои от процесуалните срокове.
Още вчера Гешев поиска по-радикални мерки, а днес на заседанието на правната комисия главният прокурор нарече законопроекта на управляващите „крайно демократичен“, който вчера може да е бил адекватен, но от днес вече не.
„Времето ни изтича като пясък“, каза Иван Гешев, като добави, че въз основа на информацията, с която разполага, вече не е сигурен дали времето ни не е изтекло.
Радикални решения, колкото и крайни да изглеждат те, отговорност на държавата за взимане на твърди и адекватни и навременни мерки тук и сега - за това призова още обвинител номер едно.
Според него трябва да спрат екскурзиите в чужбина, международните превози на хора, движението на хората между градовете, а проблемите на междуградския транспорт трябва да бъдат огледани. Обяви се и за поставянето на Банско под карантина.
Освен за режим на почти военно положение, главния прокурор призова и да се организира режим за производствено самозадоволяване вътре в рамките на страната, както вече се случвало в други държави.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Съдът в Испания решава дали да отнеме паспорта на съпругата на премиера
Свят |Европейските борси се оцветиха в зелено, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран*
Финанси |Превенция да смени принудата: Камарата на ЧСИ предлага мерки в полза на гражданите
България |Забравен шедьовър на Ландсир може да бъде продаден за 4 млн. паунда
Любопитно |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.