Икономическите мерки за кризата са недостатъчни, смята Илияна Йотова
Икономическата и социална криза чука на вратата ни. Мерките – не казвам, че те са лоши, но са малко и недостатъчни. Нужно е по-сериозен орган да се занимава с това, което предстои и трябва да се сформира постоянен икономически и социален щаб за управление на кризата, който да разчита на експерти. До края на лятото трябва да имаме поне икономическа хронограма какво кога ще се прави. Трябва повече координация, идеи и мерки и повече експерти. Това заяви в ефира на bTV вицепрезидентът Илияна Йотова.
По думите ѝ – в последните дни е проличало, че има разрив между председателя на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски и останалите в щаба. Йотова изрази и недоумение защо на брифингите се съобщава статистика без, според нея, да се проследяват тенденциите в разпространението на заразата.
"Показателите, независимо от уверенията на управлението, са доста тревожни. Вчера излезе една статистика на ЕК, която казва, че за България ще има 10.6% спад в БВП. Това е може би една от най-големите стойности в целия ЕС. Макар че нашето Министерство на финансите говори за 3%, някакси съм свикнала да вярвам повече на европейските статистики", каза Йотова.
По повод драмата с прехвърлянето на акциите на "Левски" и кореспонденцията на Божков с потребител на име Vladi Goranov, която излезе в медийното пространство, Йотова заяви, че политическата отговорност за участието или неучастието на финансовия министър в цялата тази сага се носи от премиера – той го посочва за финансов министър от управляващото мнозинство.
"Да си я поеме тази отговорност – ако преценява, че няма проблем, нека да продължава да си стои финансов министър в неговия кабинет", коментира тя.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.