Каракачанов се оттегля като лидер на ВМРО
Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов се оттегля от поста председател на партията. Това съобщи самият той на страницата си във Facebook и предложи конгресът на партията, насрочен за 12 февруари, да избере трима съпредседатели на неговото място - Ангел Джамбазки, Искрен Веселинов и Александър Сиди. "Моето предложение за това съпредседателство са:
- Ангел Джамбазки – евродепутат втори мандат, най-активният български представители в ЕП, както и един от най-дейните млади български политици през последните години.
- Искрен Веселинов – председател на групата на ВМРО в 44-тото НС и председател на една от най-тежките комисии по регионално развитие и благоустройство в парламента.
- Александър Сиди – един от най-активните народни представители на ВМРО в 44-тото НС. Представител на младото поколение, който доказа своята решителност да брани българския интерес и каузите на ВМРО, независимо от трудностите. ", написа той.
Място в ръководството като секретар трябва да има и Юлиан Ангелов, препоръчва още Каракачанов и припомня, че това е човекът, ръководил щабовете на всички предизборни кампании през последните 10 години. Лидерът на ВМРО обяснява, че е настъпил моментът за промяна и подмладяване на ръководните органи на ВМРО.
Каракачанов ще предложи и да бъде намален съставът на Организационния съвет от 100 на максимум 60-70 човека, както и досегашният брой на членовете на ИК, който в момента включва 17 души. "Членството в тези органи на управление на ВМРО не трябва да бъде на базата на някакво псевдорегионално представителство, а на базата на качества и доказани възможности за работа", поясни той.
"Колкото до мен, аз нямам намерение да излизам в политическа пенсия и ще продължавам да работя активно за авторитета на ВМРО и за каузите, за които ВМРО е воювала в своята 128-годишна история, воюва и до днес. Ще заема своето място такова, каквото ми отреди Конгресът и членовете на Организацията", написа Каракачанов.
Красимир Каракачанов признава, че 2021 година е била трудна за организацията, но смята, че тя е била "функция от изминалите 4 сложни и в същото време ползотворни за каузите ни години, в които ВМРО беше в законодателната и изпълнителната власт. Имахме 12 народни представители, имахме зам.-министри, имаме кметове на общини и кметства, общински съветници в цялата страна".
Сред постиженията на политическата формация под негово ръководство той изброява премахването на фигурата на вечния длъжник и възпрепятстването на приемането на Истанбулската конвенция и спирането на "още редица опити да бъде въведена ЛГБТИ+ идеологията в детските градини и училищата.", въвеждането на данъчни облекчения за семействата с деца, "както и устойчивото повишаване на доходите в последните години, в това число и пенсиите, борба със социалния паразитизъм, въвеждането на безвъзмездния труд в полза на обществото за административни нарушения с глоби, "които маргиналите никога не плащат",премахването на правната възможност "за убийците да се възползват от съкратено съдебно следствие и да се измъкват с по-леки присъди" и започването на "непримирима битка с циганската престъпност."
"Спряхме ратификацията на СЕТА в парламента и подписването на Пакта за миграция. И едно от най-важните неща – заострихме вниманието на обществото към една болна за България тема – Македония. Тема, по която години наред държавата умишлено мълчеше. Нека да си го кажем директно - благодарение на ВМРО в правителството и парламента бяха поставени ясни и категорични условия за членството на Македония в ЕС и не бяха изпълнени чуждите поръчки.", подчертава Каракачанов и обобщава, че ВМРО няма от какво да се срамува от присъствието си в изпълнителната и законодателната власт.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.