Клинтън води с малко пред Тръмп

ЕС

Кандидатката на Демократическата партия за президент на САЩ Хилари Клинтън води с 4 процентни пункта пред републиканския си съперник Доналд Тръмп в проучване на избирателните нагласи за четиримата претенденти за Белия дом за вота на 8 ноември, показват данните на анкета на в. "Вашингтон пост" и телевизия Ей Би Си, цитирана от Ройтерс.

Освен Клинтън и Тръмп кандидати за президент на САЩ тази година са либертарианецът Гари Джонсън и еколожката Джил Стайн.

Клинтън е с 47 процента подкрепа, а Тръмп - с 43 процента, сочи извършеното от понеделник до четвъртък допитване.

В анкетата се посочва, че в предишното допитване преднината на Клинтън е била 3 процентни пункта, но това все пак е в рамките на статистическата грешка.

Според публикувано от телевизия Фокс нюз допитване Клинтън води с 2 процентни пункта пред Тръмп.

Допитването е извършено от вторник до четвъртък сред 1211 регистрирани гласоподаватели и е със статистическа грешка плюс-минус 2,5 процентни пункта.
Клинтън е с 45 процента подкрепа, а Тръмп - с 43 процента. Преди седмица преднината на Клинтън в това допитване е била 3 процентни пункта, а в средата на октомври - 6 процентни пункта.

Третото допитване е на медийната група Макклачи и нюйоркския университет Марист и според него Клинтън води на Тръмп с 2 процентни пункта. Анкетата е извършена от 1 до 3 ноември сред 940 вероятно избиратели. Клинтън е с 46 процента, а Тръмп - с 44 процента. Статистическата грешка е 3,2 процентни пункта.

В допитване на Макклачи-Марист от септември Клинтън е била с 48 процента подкрепа, а Тръмп - с 41 процента.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китай предупреждава за нов глобален недостиг на чипове заради ескалиращия спор около Nexperia
Защо някои хора се справят по-дорбре с мултитаскинга?
Марк Карни: Принц Андрю трябва да бъде отстранен от линията на наследяване
Zillow се свързва с World of Warcraft за съвместно дигитално преживяване (Видео)
На днешната дата, 8 март. Международен ден на жената
Тръмп се закани да удари Иран „много силно“, след като Техеран заяви, че няма да се предаде
Астрономи откриват гигантска космическа структура около Млечния път
Ватиканът изпраща нов дипломат във Вашингтон на фона на напрежение с Тръмп