Кметът на Лондон призова за нов референдум за Брекзит

ЕС

Кметът на Лондон Садик Хан призова вчера за насрочването на нов референдум за членството на Великобритания в ЕС, като заяви, че подкрепя движението "Вотът на народа" (People's Vote), предаде Ройтерс.

Обединеното кралство трябва да напусне съюза на 29 март догодина, но планът на премиера Тереза Мей за Брекзита още не е одобрен, а депутати и лидери от синдикатите и бизнеса все повече настояват окончателното решение за споразумението с Брюксел да вземат британците. Мей обаче отхвърля идеята за ново допитване и очаква сделката да бъде одобрена от Камарата на общините, предаде БТА.

Призивът на видния лейбърист Хан, изложен в негова статия във вестник "Обзървър", поставя под натиск лидера на Лейбъристката партия Джереми Корбин, също да подкрепи идеята за референдума. След седмица лейбъристите имат годишна партийна конференция.

Садик Хан обвинява правителството на консерваторите за начина по който води преговорите по Брекзита и твърди, че заплахите за жизнения стандарт, икономиката и заетостта са прекалено големи, за да не бъде дадена думата на избирателите.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден