Прокурори проведоха срещи на високо ниво в ОАЕ за екстрадирането на Божков

Общество

Двама прокурори от Върховната касационна прокуратура са провели срещи на високо ниво относно екстрадирането на бизнесмена Васил Божков от Обединените арабски емирства. Това заяви главният прокурор Иван Гешев в Ихтиман, където се проведе акция срещу битовата престъпност.

„По случая с Васил Божков българската държава и българската прокуратура са направили всичко, което зависи от тях и сега нещата са в ръцете на Обединените арабски емирства“, коментира Иван Гешев.

Главният прокурор коментира и дебатите за промени в Конституцията, които целят да ограничат правомощията на държавното обвинение.

Според Гешев определени политически кръгове искат слаба и неработеща прокуратаурата и затова искат да блокират дейността й чрез законодателни промени.

„Оттук нататък има една гранична линия. От една страна са хората и техните интереси, които ние смятаме да защитаваме. Интереси за сигурност, спокойствие и ред. От другата страна са интересите на престъпниците и олигарсите. Политиците независимо кои са те, президента, министър-председателя, депутати трябва да изберат от коя страна ще застанат“, каза още главният прокурор. 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Фейсбук се срина за 40 минути
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
SpaceX на Илон Мъск набира 75 млрд. долара преди най-голямото листване на борсата в света