Зоран Заев: Присвояването на чужда история ни скара с почти всичките ни съседи

ЕС

Македонците са присвоявали световна, балканска и чужда история. Това заяви премиерът на Северна Македония Зоран Заев в интервю за гръцката телевизия Алфа, цитирано от македонските медии.

"Опитът ни нашата история да се промени с взимането на световна, балканска и чужда история, като при това не държахме сметка как това влияе на нашите съседи, доведе дотам буквално да бъдем скарани с почти всичките си съседи. По този начин се затвориха всички процеси в европейската ни интеграция и интеграцията в НАТО", каза Заев, цитиран от македонския портал А1он.

Изявлението на премиера предизвика силни реакции в югозападната ни съседка, като много хора обвиниха Заев в подмазване, информира БТА. В интервюто за гръцката телевизия северномакедонският премиер коментира и Преспанското споразумение, което урежда статута на македонския език и славянския произход на народа на Северна Македония.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“