2/3 от платените местни данъци в София са внесени по електронен път

2/3 от платените местни данъци в София са внесени по електронен път

Две трети от постъпленията на местни данъци и такси в бюджета на София през тази година са платени от столичани по електронен път, съобщиха от дирекция "Общински приходи" на Столичната община. От там уточняват, че софиянци се издължават към хазната, като ползват различните онлайн възможности, предоставяни от общината.

По банков път са платени 221 млн. лв. или 54,4% от приходите, чрез финансови посредници 73,5 млн. лв. или 18,08% или през интернет портала на СО - 5,9 млн. лв. или 1,47%. 

На каса в районните данъчни отдели в София са внесени 105,8 млн. лв. , което е 26 на сто от постъпленията в бюджета до момента, отчитат от СО.
За сравнение, през същия период на 2019 година - от 1 януари до средата на август на каса са били внесени 30,6% от всички приходи. Тогава през портала на Столична община са платени 0,9% от постъпленията или 3,7 млн. лв.  Общо постъпленията от местни данъци и такси в бюджета през тази година са 406,5 млн. лв, се посочва в съобщението.

От дирекция "Общински приходи" на Столична община напомнят, че ако задълженията към местната хазна се плащат на части, крайният срок за данък сгради и МПС е 31 октомври. За такса смет втората вноска трябва да се плати до 30 септември, а третата - до 30 ноември.

Първите вноски на местните си данъци и такси т.г. трябваше да се платят до 30 юни. Ако това не е направено, върху тях вече се трупат съответните лихви по закон, се посочва в съобщението. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
“Дарвин? Какъв Дарвин?”: 5 правила, които ще ви помогнат да се развивате по-бързо от другите 
Шефът на "Фолксваген": На китайските производители на автомобили трябва да се позволи да избегнат митата, като инвестират в ЕС
5 техники за израстване на екипния дух
S&P Global Ratings повиши кредитния рейтинг на Сърбия от "BB+" на "BBB-"
Български учени създадоха прототип на човешка кожа за проучвания в областта на медицината и фармацията
"Живей добре като харчиш по-малко": новата стратегия на китайците за евтини алтернативи
Facebook ще ви показва още повече съдържание от акаунти, които не следвате