Спират метрото в центъра на София този уикенд

Спират метрото в центъра на София този уикенд

Спират метрото в центъра на София този уикенд

Спира се движението на метрото в центъра на София този уикенд, съобщават от Столична община. Няма да се движат мотрисите между станциите "Сердика" и "Стадион "Васил Левски".

Причината е строителството на третата линия на метрото. На 3 и 4 ноември тунелопробивната машина ще изгражда тунела под действащите тунели на Линия 1.

В този период общината ще пусне автобусна линия, която да замести метрото между трите станции - "Сердика", "СУ Св. Климент Охридски" и "Стадион "Васил Левски".

Третата линия - "Бул.Владимир Вазов - Орлов мост - НДК - ж.к.Красно село - ж.к.Овча купел", която ще има 12 станции и ще е с дължина 12 км, се строи на два етапа.

Линията ще е от бул. "Вл. Вазов" през центъра, "Красно село" и "Овча купел". Вече са изградени 4 км от тунелите. Първите 5 станции се очаква да бъдат пуснати през септември 2019 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 7 декември. Рождениците днес
Какво можем да научим от сагата около Сам Алтман за лоялността на работно място
"Пирогов" завежда колективен иск срещу министър Хинков, шефът на болницата поиска проверка от Прокуратурата
Цитат на деня
Времето: Валежите продължават, в масивите от Западна България ще се образува нова снежна покривка
Републиканците в Сената на САЩ блокираха нова финансова помощ за Украйна и Израел
Yum! Brands купува над 200 ресторанта на EG Group в Обединеното кралство и Ирландия
Терзиев: Крайният срок да имаме председател на Столичния общински съвет е 12 декември