Байерн отново постави на колене Арсенал

Байерн Мюнхен за пореден път унижи Арсенал в Шампионска лига. В реванша на осминафиналите германците победиха англичаните с 5:1 насред Лондон. При такъв резултат свърши и първата среща.

Мачът вървеше равностойно до около 50-та минута. „Топчиите” даже водеха с 1:0 с гол на Тио Уолкът. Тогава обаче Лоран Кошчелни бе изгонен и до края на двубоя на терена имаше само един отбор – този на Байерн. Голове реализираха Левандовски, Робен, Дъглас Коста и на два пъти Артуро Видал.

В другата среща Наполи се нуждаеше от чиста победа с 2:0 срещу Реал Мадрид. Италианците започнаха много добре срещата, вкарвайки гол още в 24 минута, но испанците се оказаха голяма хапка за Наполи. Мадридчани изравниха в 51-та минута чрез Серхио Рамос, а в 57 излязоха напред в резултата, след като Дрис Мертенс си вкара автогол.

Реал отбелязаи още едно попадение в 90-та минута. Негов автор бе Мората.

Днес ще се изиграят още два реванша от осминафиналите на Шампионска лига. Барселона ще търси чудото срещу ПСЖ. Първият двубой завърши 4:0 за французите.

В другата среща Дортмунд посреща Бенфика. Германците имат да заличават пасив от един гол.