Боряна Калейн спечели три титли и бронз

Боряна Калейн спечели три титли и бронз

Боряна Калейн завоюва три титли на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. Към титлите си на обръч, бухалки и лента тя добави и бронз на топка, предава Нова. Катрин Тасева пък завоюва бронз на бухалки, а на топка остана четвърта. 

Златните ни момичета спечелиха златна титла на финала с пет топки. Съдиите дадоха на ансамбъла ни 39.800 точки.

Калейн се класира за финалите на четири уреда. Първо бе представянето й с обръч, където тя стана първа с оценка от 26,150, оставяйкш зад себе си Анастасия Салос и Линой Ашрам, които получиха оценки от 26,100 точки.

Другата българка в надпреварата – Катрин Тасева, се класира за финали на два уреда – топка и бухалки. 

На топка родните гимнастички се класираха една след друга. Боряна Калейн спечели бронз с 25, 500 точки, Тасева се класира на четвърто място - с 24, 400 точки. Победителка е Линой Ашрам с 26,500, а среброто спечели Алина Харнаско от Беларус, която получи оценка -  25,850 точки.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие
На днешната дата, 9 септември. Световен ден на красотата
Времето: Слънчево с временни увеличения на облачността
Стартира най-голямото учение в България по линия на гражданска защита в рамките на НАТО
Най-голямата грешка на предприемачите, когато говорят за своя продукт
Петролът поскъпва след решението на ОПЕК+ за умерено увеличение на добива и опасенията за доставките от Русия