Джокович победи Чорич и завоюва 32-и трофей от сериите "Мастърс"!

Джокович победи Чорич и завоюва 32-и трофей от сериите Мастърс!

Новак Джокович победи Борна Чорич с 6:3, 6:4 на финала на надпреварата в Шанхай и спечели 32-а титла от серията "Мастърс".

По този начин сръбският тенисист триумфира за рекорден четвърти път в турнира след 2012, 2013 и 2015 година, припомня bTV. С общо 72-ия трофей в кариерата си той се доближава само на 35 точки от лидера в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) и има всички шансове да завърши годината като номер 1.

Поставеният под номер 2 белградчанин пласира 7 аса, като взе 29 от 32 разиграни точки при вкаран първи сервис и не допусна пробив.

След равностойно начало и 2:2 Джокович вдигна темпото и взе шест от следващите седем гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. До края той запази предимството си и

31-годишният сърбин не допусна пробив в целия турнир в общо 47 сервис гейма, като продължи серията си на 18 поредни победи в Тура.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Johnnie Walker си партнира с поп звездата Сабрина Карпентър
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране
Jaguar Land Rover ще замрази производството си поне до 24 септември
Легендата на американското и световно кино Робърт Редфорд почина на 89 г.