Верстапен е най-добре платеният пилот във Формула 1, спечелил е $70 млн. за година

Верстапен е най-добре платеният пилот във Формула 1, спечелил е $70  млн. за година

Пилотът на Red Bull Макс Верстапен спечели 70 милиона долара през 2023 г. и стана най-добре платеният пилот във Формула 1, според изчисления на Forbes. Тази година пилотът стана световен шампион предсрочно, като спечели Гран При на Катар на 7 октомври.

Верстапен оглавява класацията на Forbes за най-добре платените пилоти във Формула 1 за втора поредна година. Той стана  световен шампион и  през 2021 и 2022 г. Общо той постигна 54 победи на етапите на Формула 1, издигайки се до трето място по брой победи в историята на състезанието. В класацията го изпреварват само Люис Хамилтън (103 победи) и Михаел Шумахер (91).

• Пиер Гасли (Alpine; $8 милиона);
  • Оскар Пиастри (McLaren; 8 милиона долара).

Forbes изчислява печалбите на състезателите въз основа на финансови отчети, юридически документи и прессъобщения, както и информация, получена от разговори с хора от индустрията. Всички цифри са закръглени до най-близкия милион. При съставянето на рейтинга изданието не е взело предвид възнагражденията извън пистата, включително рекламни договори, както и данъци и комисионни.