Меле на терена: FIFA не наказа с червен картон Паредес за сбиването след финала на Световното първенство
Международната федерация на футболните асоциации (FIFA ) не е наложила дисциплинарни мерки срещу аржентинския халф Леандро Паредес за инцидента след финала на Световното първенство, съобщава ВВС.
След последния съдийски сигнал той се сби с играчите на испанския национален отбор. Паредес хвана Ерик Гарсия за гърлото, бутна резервата Гави на терена и разкъса фланелката му. Аржентинецът Науел Молина удари капитана на Испания Родри. Също така, членът на треньорския щаб на Аржентина и бивш легендарен футболист Роберто Аяла се опита да удари Дани Олмо в лицето.
Според ВВС е допусната грешка в системата на FIFA. Първоначално беше съобщено, че Паредес е получил червен картон за блъскане на Гарсия. Червеният картон по-късно беше отменен. FIFA потвърди пред ВВС, че не са предприети дисциплинарни действия.
Журналистът Мартин Циглер съобщи, че FIFA е назначила прокурор по дисциплинарното и тичното разследване на поведението на играчите на аржентинския национален отбор след мача. В допълнение към сбиването, някои играчи обърнаха гръб на испанците, когато им беше връчена Световната купа.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.