Осакатен Манчестър Юнайтед разплака ПСЖ на „Парк де Пренс”

Манчестър Юнайтед направи немислимото, отстранявайки един от фаворитите за спечелване на Шампионска лига – ПСЖ.

Осминафиналният мач-реванш се игра на „Парк де Пренс”, а французите имаха актив от два гола преди срещата. Освен това „червените дяволи” играха с доста осакатен състав, поради множество контузии – над 7 ключови играчи отсъстваха от терена.

Мачът започна прекрасно за гостите, които поведоха още във втората минута с гол на Лукаку. Хуан Бернат изравни в 12-та минута, давайки спокойствие на ПСЖ. И вместо да се възползват и да затворят мача, французите допуснаха втори гол. Негов автор отново беше Лукаку.

През втората част ПСЖ се опита да брани резултата, който ги устройваше, но това им изигра лоша шега. В 89-та минута Юнайтед получи дузпа след намеса на системата за видео повторение ВАР. Зад топката застана Рашфорд, който разстреля Буфон за 3:1.

Така с общ резултат 3:3 и повече вкарани голове на чужд терен, Манчестър се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига.