Осакатен Манчестър Юнайтед разплака ПСЖ на „Парк де Пренс”

Осакатен Манчестър Юнайтед разплака ПСЖ на „Парк де Пренс”

Манчестър Юнайтед направи немислимото, отстранявайки един от фаворитите за спечелване на Шампионска лига – ПСЖ.

Осминафиналният мач-реванш се игра на „Парк де Пренс”, а французите имаха актив от два гола преди срещата. Освен това „червените дяволи” играха с доста осакатен състав, поради множество контузии – над 7 ключови играчи отсъстваха от терена.

Мачът започна прекрасно за гостите, които поведоха още във втората минута с гол на Лукаку. Хуан Бернат изравни в 12-та минута, давайки спокойствие на ПСЖ. И вместо да се възползват и да затворят мача, французите допуснаха втори гол. Негов автор отново беше Лукаку.

През втората част ПСЖ се опита да брани резултата, който ги устройваше, но това им изигра лоша шега. В 89-та минута Юнайтед получи дузпа след намеса на системата за видео повторение ВАР. Зад топката застана Рашфорд, който разстреля Буфон за 3:1.

Така с общ резултат 3:3 и повече вкарани голове на чужд терен, Манчестър се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания
95% от бизнесите се провалят в едно нещо. Поправете го преди да ви струва скъпо!