ПСЖ спря полета на Оле Гунар Солскяер и Манчестър Юнайтед

Серията от 10 мача без загуба за Оле Гунар Солскяер и Манчестър Юнайтед бе прекъсната. ПСЖ нанесе сериозен удар на „червените дяволи” в първия осминафинален двубой между двата тима в Шампионска лига.

Французите надиграха англичаните без особени проблеми, докато Юнайтед не успя да покаже лицето, което Солскяер изгради през последните мачове. Играта на Манчестър беше хаотична и без особена мисъл.

ПСЖ се възползва от това и вкара два гола на чужд терен, стъпвайки с единия крак на четвъртфиналите.  Головете вкараха Кимпембе в 53-та минута и Мбапе – в 60-та.

Задачата на „червените дяволи” за реванша се усложни допълнително след изгонването на Погба за два жълти картона.

В другата среща Рома победи Порто с 2:1. Головете за италианците вкара Дзаниоло, а изключително важното попадение за гостите отбеляза Адиан.