Шампионска лига се завръща. Започват директните елиминации

Политика за бисквитки

Зимната пауза приключи. Време е за шоуто Шампионска лига. Днес започват директните елиминации в най-комерсиалния клубен футболен турнир.

Прожекторите са насочени към „Олд Трафорд”, където Манчестър Юнайтед посреща Пари Сен Жермен в първи осминафинален двубой.

„Червените дяволи” се намират в най-добрата си форма от ерата на Алекс Фъргюсън. Положителният импулс донесе Оле Гунар Солскяер, който от стъпването си в длъжност натрупа десет двубоя без загуба.

Манчестър Юнайтед ще се опита да вгорчи настроението на един от претендентите за спечелване на турнира ПСЖ. Французите имат сериозни проблеми с контузени играчи. Звездите Неймар и Кавани ще пропуснат първия осминафинал. Защитникът Тома Мюние също отпадна от състава. Въпреки контузиите ПСЖ е най-резултатният отбор с отбелязани 17 попадения и не бива да бъде подценяван.

Юнайтед пък трябва да се пребори с надвисналата през последните години прокоба да не може да прескочи осминафиналите. Манчестър е спечелил само 1 от последните си 9 мача в елиминациите на Шампионската лига.

В другата среща днес Рома посреща Порто. Двата тима се представиха на високо ниво в групите и сега ще се опитат да затвърдят класата си.

И двата двубоя са с начален час 22:00.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
25 безполезни, но много любопитни факти
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
Слънчево и горещо в неделя, следобед се очакват гръмотевични бури
Кибератака доведе до спиране на малка електроцентрала на Острова
Мицотакис подготвя нов икономически пакет, предвиждащ по-ниски данъци и подкрепа за средната класа
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”