Разрешиха на футболистите да подновят тренировките от средата на май
Възобновяват се футболните тренировки у нас. Това стана с разрешението на здравното министерство, което одобри плана за провеждане на подготвителен период на професионалните футболисти, изготвен от Българския футболен съюз и Министерството на младежта и спорта.
От 15 май професионалните отбори в страната могат да стартират колективни тренировки по групи, при спазването на строги противоепидемични мреки. Всички футболисти ще бъдат подложени на PCR тестове за коронавирус COVID-19 три дни преди старта на подготовката. По време на заниманията е препоръчително присъствието на минимален брой представители на треньорския щаб.
Решението кога да се подновят двубоите от Първа и Втора лига на България ще бъде взето на 13 май на работна среща между министрите на спорта и на здравеопазването. Засега възможните дати са 5 юни и 12 юни. То ще бъде изцяло съобразено с основната идея да се запази здравето на футболистите. Кралев и Ананиев ще обсъдят и противоепидемичните мерки, които трябва да бъдат предприети по време на мачовете.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.