„Отчаяната съпруга“ Фелисити Хъфман влиза в затвора

„Отчаяната съпруга“ Фелисити Хъфман влиза в затвора

Актрисата Фелисити Хъфман ще прекара 14 дена в затвора за участие в схема за фалшифициране на резултатите на дъщеря й oт приемните тестове за влизане в университет. Така тя стана първия осъден от общо 33 родители с повдигнати обвинения за злоупотребата.

Присъдата беше произнесена във федералния съд в Бостън и включва също една година пробация, 250 часа общественополезен труд и глоба от 30 хил. долара.

По-рано тази година стана ясно, че носителката на „Златен глобус“ и „Еми“ е подкупила с 15 000 долара Уилям „Рик“ Сингър, а в замяна той трябвало да повиши резултатите за прием в колеж на по-голямата ѝ дъщеря София, тъй като не са достатъчно високи. Прилагани са два вида измама – преписване на входните тестове и измисляне на неверни престижни спортни успехи. Актрисата сама се призна за виновна, а адвокатите помолиха за присъда без затвор, една година пробация, 250 часа общественополезен труд и глоба от 20 хил. долара.

Ева Лонгория, с която Хъфман си партнираше в сериала „Отчаяни съпруги“, написа в нейна защита, че неведнъж е получавала помощ от нея.

Федералните съобщават, че това е най-голямата измама, преследвана някога – заловени са около 50 родители, хора от администрацията, треньори и преподаватели.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.