Съдът официално отне попечителството над Бритни Спиърс от бащата й

Политика за бисквитки

Съд в Лос Анджелис официално отне от бащата на Бритни Спиърс попечителството над певицата, с което контролираше живота и парите й в продължение на 13 години, предадоха световните агенции.

Решението за отнемането на попечителството бе взето още на 29 септември. Преди това самият баща на певицата Джейми Спиърс също се съгласи да бъде сложен край на опекунството му. На заседанието в съда вчера съдия Бренда Пени официално прекрати 13-годишното попечителство над Бритни Спиърс, предава БТА. 

Контролът над финансите й временно ще бъде предаден на одитор, за което настояваше изпълнителката и адвокатът й Матю Розенгарт. Самата Спиърс не присъства на заседанието. Адвокатът й, който коментира решението на съда, обяви, че това е "велик ден" за певицата.

"За пръв път от над десет години можем да кажем, че само един човек - самата Бритни, има право да решава какво да прави", подчерта Розенгарт. Той добави, че решението на съда влиза в сила незабавно. 

Малко по-късно Бритни Спиърс написа в Instagram, че „това е най-добрият ден през живота й", посочва Ройтерс.

Попзвездата бе внесла иск да се освободи от попечителството на баща си още през 2008 г. Богатството на певицата се оценява на 60 милиона долара. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината