Канада увеличава военните си разходи с 8 млрд. долара за пет години

Manager News

Канада ще увеличи военните си разходи с 8 милиарда долара за пет години заради руската инвазия в на Украйна, според бюджета, представен от правителството, предаде Франс прес. Но това увеличение няма да й позволи да изпълни целта от 2 процента от БВП за отбрана, както иска НАТО.

Увеличението ще послужи за подобряване на оборудването на въоръжените сили, за увеличаване на приноса на Канада в съюзнически структури и за засилване на киберсигурността на страната.

Канада ще отпусне и 500 милиона канадски долара (397,3 милиона щатски долара) за военна помощ за Украйна за 2022-2023 г. 

Канадското правителство понижи същевременно прогнозите си за растежа на икономиката за 2022 г. от 4,2% на 3,9%. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16
Йотова: Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие не са само тези
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг