Лавров: Отравянето на Скрипал може да е изгодно за Великобритания

ЕС

Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че отравянето на бившия руски двоен агент Сергей Скрипал може да е било в интерес на Великобритания, предаде „Индипендънт“.

„Експертите ни казват, че инцидентът може да е бил изгоден за британските специални служби, които са известни със способността да действат със „разрешение за убийство“. Атаката би могла да е в интерес на британското правителство, което се озова в трудна ситуация, след като не успя да изпълни обещанията по условията за Брекзит“, коментира Лавров.

 Лавров допълни, че нивото на ескалация на конфликта между Русия и Запада не зависи от Москва.

„По времена Студената война имаше някои правила, но сега Великобритания и САЩ играят деткси игри. Нашите западни партньори забравиха добрите обноски и прибягнаха до откровени лъжи и дезинформация“, казва Лавров.

Руският външен министър също така изрази своето разочарование от факта, че руското посолство в Лондон все още не е получило отговор на искането за посещение при Юлия Скрипал.

„Смятам за скандално, че многобройните ни искания да ни бъде позволен достъп до нашата гражданка остават без отговор.“, заяви Лавров, като допълни, че се надява нейния баща също да излезе от кома.

„Надявам се, че Сергей Скрипал ще последва дъщеря си. Изглежда, че двамата са били засегнати в приблизително еднаква степен при инцидента“, каза Лавров, цитиран от ТАСС.

„Искам да повторя, че Русия няма никаква връзка с отравянето на Скрипал, но ние сме заинтересовани от разкриването на истината за съдбата на нашите граждани, повече от всеки друг“, допълни той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп настоява за „безусловна капитулация“, докато войната с Иран навлиза във втората си седмица
Какво се случва в Иран?
Компанията, която работи с Лейди Гага и Тейлър Суифт, се отказа от листване на борсата в САЩ
Евакуация от Близкия изток: Още 180 българи се прибират от Дубай
Времето: Слънчево и топло, но следобед ще се заоблачи
Холандският премиер заяви, че удари по Иран не са в съответствие с международното право
Демографска криза: Скъпият живот в Лондон намали броя на децата със 100 000 за десет години
Неизвестно за известните: Ластичен клин от фабрика за кисело зеле прави сексуална революция в ските и киното