Немски съд нареди временно да спре строителството на гигафабриката на Tesla

Строителството на гигафабриката на компанията за електромобили Tesla в Грюнхайд до Берлин се замразява. Това следва от решение на административният съд във Франкфурт, който постанови временно да бъдат прекратени всички работни дейности по проекта, съобщава германското издание Tagesspiegel, цитирано от БНР.
До съдебното решение се стигна след като беше заведено дело срещу разчистването на приблизително 83 хектара борова гора в района на терена, предвиден за изграждане на фабриката. Магистратите постановяват временно спиране на дейностите, докато не излязат с окончателно решение по казуса.
Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск сподели намерения да превърне завода на компанията в Берлин в най-голямата фабрика за батерии в света, при условие че бъдат осигурени всички необходими разрешителни за изпълнението на проекта.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Имате ли нужда от дигитален детокс?
Техники за успех |На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
На днешната дата |Денят в цифри
България |За какво се споразумяха Китай и САЩ в Женева?
Компании |Имате ли нужда от дигитален детокс?
Техники за успех |На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12-ти до 18-ти май
Хороскоп |Може ли чревната флора да ни превърне в престъпници?
Наука и Здраве |Акция "Светлина" за велосипедистите тръгва в София
Маркетинг |Митове и легенди за успешната кариера
Техники за успех |Инсулинът на Боян Петров бе открит в района на Лагер 3
България | Advertorial |22 известни лога, преработени в стила на комунизма
| Advertorial |ADVERTORIAL

United Group International ще пусне в експлоатация ново оптично трасе, свързващо Гърция и Югоизточна Европа

Първо публично представяне на безплатния софтуер в помощ на хора, лишени от зрителни способности

Коментари
Няма въведени кометари.