Полицай от Чикаго беше осъден за убийството на тъмнокож тийнейджър

Полицай от Чикаго беше осъден за убийството на тъмнокож тийнейджър

Полицай от Чикаго бе признат за виновен в убийството на чернокож младеж, по когото е стрелял 16 пъти през октомври 2014 г., предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Джейсън Ван Дайк бе признат за виновен в застрелването от разстояние и без причина на 17-годишния Лакуан Макдоналд, който държал нож. 40-годишният Ван Дайк пледира, че е невинен.

Съдебните заседатели го признаха за виновен в непредумишлено убийство и други обвинения, свързани с употреба на огнестрелно оръжие при утежняващи вината обстоятелства.

Присъдата ще бъде обявена на по-късна дата.

През 2015 г. бе излъчен видеозапис с убийството на чернокожия младеж, което предизвика продължили с месеци размирици в третия по големина град на САЩ и оставката на началника на полицията на Чикаго. На записа се вижда как Ван Дайк стреля по Макдоналд, който е на няколко метра от него, и продължава да изпразва пълнителя си дори след като младежът лежи на земята.

Никой от другите девет присъстващи полицаи не използва оръжието си.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Бюджет 2026 е готов, данъците няма да се пипат
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Митове и реалност: Какво се случи с лихвите по кредитите в Хърватия след въвеждането на еврото?
Турска минна компания откри златно находище за 1.7 милиарда долара
Птичият грип настъпва: държавите в Европа затварят птицевъдни ферми
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Общественият съвет за Националната детска болница подава оставка
Apple е готова да плаща над 1 млрд. долара годишно на Google за AI модел на Siri