Поставиха под карантина гръцки остров

Поставиха под карантина гръцки остров

След регистрирани 13 случая на заразени с Covid-19 властите в Гърция поставиха под карантина остров Порос, който се намира на 50 километра от Атина, информира БНР. На острова пристигнаха допълнителни медицински екипи и започнаха масово тестване на жители и туристи.  

Без да е наложена забрана за влизане на туристи, много от планиралите почивка на острова започнаха да се отказват от резервациите си.

Засега карантината е за 10 дни с вероятност да се удължи.

Специалисти коментират пред медиите, че се очаква локална карантина и на други места в Гърция, където се увеличават ежедневно заразените с вируса. 

По разпореждане на Министерството по защита на гражданите се въведе от днес задължително носене на маски, както в затворени обществени места, така и на открито. Забранени са всякакви обществени събирания на хора, дори и църковни тържества. Не повече от 9 души могат да се събират на едно място, включително и по домовете. Заведенията са под строг контрол за спазване на дистанция. В ресторантите не се допускат повече от 4 човека на една маса.


 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон
Цитат на деня
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"