Промени в кабинета в Йордания на фона на засилващ се икономически натиск

ЕС

Йорданският крал Абдула Втори одобри промени в кабинета на фона на засилващ се икономически натиск, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес. Нови хора ще заемат ключови министерства като вътрешните работи, труда и планирането, предава БТА.

Премиерът Омар Разаз обяви назначаването на осем нови министри. Според държавни медии промените в кабинета, третите за по-малко от година, имат за цел справяне с икономическите проблеми, засилили се вследствие на гражданската война в Сирия, както и да подготвят страната за мирния план за Близкия изток, който администрацията на американския президент Доналд Тръмп е обещала да оповести идните месеци.

Честите промени в правителството се смятат за начин за отклоняване на недоволството на обществото в страна, която отдавна се сблъсква с лошо икономическо управление и понижаване на жизнения стандарт, отбелязва АП.

Безработицата в Йордания достига 18,5 на сто, а държавният дълг възлиза на над 90 на сто от БВП. Приемането на над 1,3 милиона бежанци от съседна Сирия също утежнява финансовата ситуация.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 февруари
Времето в понеделник: Валежите спират, но температурите остават ниски
На днешната дата, 2 февруари. Сретение Господне, Петльовден
Златото и среброто продължават да поевтиняват след петъчния срив
Креативната кампания на Honda за Зимните олимпийски игри (Видео)
Иранският аятолах Али Хаменей заплаши САЩ с "регионална война", ако атакуват Техеран
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност