Путин и Макрон се чуха по телефона. Обсъдили Украйна и иранската ядрена сделка
Руският президент Владимир Путин и френският му колега Еманюел Макрон са провели телефонен разговор, в който обсъдили ядреното споразумение с Иран от 2015 г., както и конфликта в Източна Украйна. Съдържанието на разговора бе резюмирано в официално съобщение от Кремъл, цитирано от международните информационни агенции.
"Двете страни подчертаха, че ядрената сделка е важен фактор за гарантиране на сигурността в Близкия изток и поддържане на режима на ядрено неразпространение", се посочва в съобщение пресслужбата на руското президентство.
Двамата са се съгласили, че е много важно консолидирането на усилията на всички държави, заинтересовани от запазването на споразумението за иранската ядрена програма в неговата цялост.
Засегната е била и темата за конфликта в Сирия. Макрон е приел поканата на Путин да присъства на 9 май 2020 г. на тържествата в Москва по случай 75-ата годишнина от победата над нацистка Германия във Втората световна война, посочва Франс прес.
Франция се опитва да намали напрежението след оттеглянето на САЩ миналата година от ядреното споразумение. Русия, Китай, Франция, Великобритания и Германия остават страна по сделката, припомня Ройтерс.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.