Разследван за корупция южнокорейски депутат се самоуби

Разследван за корупция южнокорейски депутат се самоуби

Южнокорейски депутат, срещу когото се води разследване за корупция, сложи край на живота си в Сеул, съобщи днес полицията, цитирана от Франс прес.

Но Хо-чан беше трети мандат депутат от лявата Партия на справедливостта.

Той бе заподозрян, че е получил 50 милиона вона (37 000 евро) от блогър, свързан с много политици. Блогърът в момента е съден, че е използвал незаконно компютърни програми, с които да влияе на общественото мнение в най-големия интернет портал в Южна Корея "Навер", предаде БТА.

Обвинен е, че по изкуствен начин е увеличил броя на положителните реакции на коментари, публикувани в "Навер" в подкрепа или в ущърб на различни политици.

В бележка, оставена в апартамент в Сеул, Но признава, че е получил парите от блогъра, но отрече да е правил в замяна каквито и да било политически услуги, предаде южнокорейската информационна агенция Йонхап.

Депутатът бе намерен на земята до блок, от който вероятно се е хвърлил. Южна Корея има един от най-високите проценти на самоубийства в света, особено сред обществени личности, замесени в скандали. През 2009 г. президентът Но Му-хьон, срещу когото имаше обвинения в корупция, се самоуби.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен