„Трябва да напомпаш мускулите“: Кадиров прекръсти Мъск на Илона

ЕС

Преди дни Илон Мъск „хвърли ръкавицата“ на Владимир Путин, като го предизвика на дуел със залог Украйна от профила си в Twitter. От Кремъл все още няма отговор, но за сметка на това между милиардера и чеченския президент Рамзан Кадиров се заформи публична „кореспонденция“ по същата тема, в която единият пише в профила си в създадена от американец социална мрежа, а другият му отговаря от руска платформа за комуникация.

„Илон Мъск, един съвет – не си мери силите с тези на Путин. В твърде различни теглови категории сте. И дори не става дума за бойни изкуства, например джудо… Владимир Владимирович ще изглежда неспортсменски, когато победи по-слаб противник“, каза Кадиров в своя публикация в Telegram.

„Следователно ще трябва да напомпаш тези мускули, за да станеш от нежната Илона бруталния Илон, който трябва да бъдеш“, продължава лидерът. След това дори кани милиардера да отиде да тренира в Чечения, включително като посети държавната телевизия, в която „ще му кажат за американските методи за черен пиар и ще го научат как да следи и обновява акаунтите си в социалните мрежи“.

Посланието на Кадиров е от 14 март, а Мъск го публикува с английски превод и му отговори снощи в Twitter. „Благодаря за предложението, но такова отлично обучение би ми дало твърде голямо предимство. Ако го е страх (Путин – б.р.) да се бие, ще се съглася да използвам само лявата си ръка и дори не съм левичар“, каза създателят на SpaceX, а накрая се подписа като „Илона“.

„Е, това вече е друга работа. Илона е много красиво име, грациозно, изискано… И все пак, Илона, не се опитвай да се състезаваш с моя президент. Аз съм неговият пехотинец и ще трябва да те предизвикам. И тогава вече няма да има забавна безобидна кореспонденция“, предупреди го Кадиров след това.

[[{"fid":"390542","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false,"external_url":""},"link_text":false,"type":"media","field_deltas":{"3":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false,"external_url":""}},"attributes":{"height":690,"width":627,"class":"media-element file-default","data-delta":"3"}}]]

После обаче реши да го похвали. „Шегите са си шеги, но характерът и трезвата недвусмислена позиция на всеки човек трябва да бъдат признати… Искрено оценявам хората със собствено виждане за ситуацията и непоклатима воля. Благодаря му за това. Уважавам характера и липсата на двойни стандарти“, каза Кадиров за Мъск в нова публикация, визирайки решението на най-богатия човек в света да осигури интернет в Украйна чрез сателитната система Starlink, която в момента изгражда в ниска орбита около Земята.

Мъск стигна и по-далеч, като сам се прекръсти на Илона в профила си в Twitter. Под една от публикациите му с коментар се включи и създателят на Telegram, Павел Дуров, който подкани Мъск да се присъедини към неговата платформа, обявявайки, че вече пазят потребителското име “elona” за него, „когато е готов“.

Междувременно наблюдателите на „кореспонденцията“ започнаха да разпространяват в Twitter снимки на Кадиров и Мъск като жени.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели