Google придобива дял от HTC

Google придобива дял от HTC

Google ще придобие голям дял от производителя на мобилни телефони и други електронни устройства HTC, съобщи Асошиейтед прес.

Сделката за 1,1 милиарда долара бе обявена днес и подчертава колко сериозно американският интернет гигант иска да създаде свой собствен бранд устройства, който да се конкурира с Apple и Amazon.

През последното десетилетие Google се фокусира върху това да предоставя операционната си система Android на редица производители на устройства, включително на тайванската компания HTC, за да гарантира, че хората ще продължат да използват вездесъщата му търсачка, имейлите, картите и Youtube на своите смартфони и други устройства.

Това обаче се промени миналата година, когато HTC произведе телефона на Google, Pixel, което вероятно прокара път към сегашната сделка.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Д-р Спаска Фезова спечели наградата „Мениджър на дентална практика“
IT-гигантът Dell отмени дистанционната и хибридна работа за служителите си
Израелска тв: Тръмп гледа към Мароко и два района в Сомалия за преселване на жителите на Газа
Финансовият министър: Над 4 млрд. лева от Бюджет 2024 г. ще бъдат прехвърлени за плащане към настоящия
Бил Гейтс отписа практическите шансове на Intel за възстановяване на бизнеса
Съюзниците на Украйна предупреждават Европа да не се връща към руския газ като част от мирно споразумение
Борисов защити назначенията на нови зам.-министри, били съгласувани с коалиционните партньори