10 финансови съвета, които не трябва да следвате (финал)

10 финансови съвета, които не трябва да следвате (финал)

Всеки добър счетоводител ще ви каже, че няма нищо кой знае колко сложно в управлението на парите. Просто, дебитът винаги трябва да е повече от кредита. В живота обаче рядко става така. Много по-често се случва обратното и идва момент, в който спешно се нуждаем от ценен финансов съвет. Но не и съвет на всяка цена, казва авторите на тази поредица от "Бизнес тайм", чиято последна част ви представяме днес.

Приемайте инвестиционни съвети от роднини и приятели


„Закупих сериозен дял акции, от мой приятел, който беше брокер на ценни книжа”, споделя Стейси Джонсън, идател на MoneyTalksNews.com. „Моят познат ме убеди, че тази инвестиция е повече от сигурна. Послушах го, инвестирах $ 30 000 на базата на съвета му и ликвидацията погуби всичко.”

„Ако имаше някой, който трябваше да знае по-добре от него, това бях аз”, казва сега с горчивината на опита си Джонсън.

„Всяка инвестиция, която ви предлага приятел или член на семейството е твърде рискована. Възможно е да се печелят пари, но много вероятно е и да е незаконно”, предупреждава Кристи Каш, директор на консултантска служба, относно потребителски кредити, на Централна Оклахома.

Без значение колко привлекателно звучи офертата, Джонсън предупреждава: „Имайте в предвид, че ако някой знае как да направи бързи пари, няма да има нужда и от вас!”

Вземете максимума от студентския заем


Потребителите на студентски заеми често правят грешката да изтеглят колкото се може по-голям кредит. За затруднените студенти, освен заплащането на самото им образование е добре дошло да използват и част от сумата за лични нужди. Да харчите студентския си кредит и за дневни, би могло да доведе до големи главоболия, които продължават и след дипломирането.

„Теглете заеми само за това, което ви трябва - образование и учебници”, съветва отново Кристи Каш. Понякога е доста вероятно тези пари да се използват за дрехи и алкохол, а не за учене. За разлика от други необезпечени кредити, студентските заеми са изключително трудни за изплащане, особено ако ползвателят им е  несъстоятелен. Ето защо някои от тях могат да се обезпечат след определен период от време и държавата да е инвестирала на вятъра солидна сума от пари.

Това може да предизвика проблеми в продължение на десетилетия, тъй като борбата за студентски кредити е голяма и в много от случаите хора, които наистина искат да инвестират в образованието си, няма да получат пари, заради такива, които ги пропиляват!

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ