Alibaba навлиза в Европа с местна версия на търговската си платформа Tmall

Икономика

Китайският онлайн търговец на дребно Alibaba планира да пусне локална версия на своя маркетплейс Tmall в Европа. Това съобщи президентът на Alibaba Group Майкъл Евънс на конференцията Viva Tech в Париж.

Компанията вече е стартирала пилотен проект в Испания, а по-късно услугата ще бъде разпространена и в други държави.

Според експерти това е сериозна промяна в стратегията на Alibaba за международна търговия. Преди това компанията беше представена в Европа от AliExpress, предназначена основно за закупуване на стоки от Китай. Tmall ще работи за директни доставки до Европа. "Ще обслужваме местни марки и местни потребители на местния пазар", заяви Майкъл Еванс.

През март Alibaba Group обяви, че ще се раздели на шест компании и ще се превърне в холдингово дружество. Tmall, заедно с другия онлайн маркетплейс Taobao, ще се превърне в Taobao Tmall Commerce Group. Отделно ще функционира Global Digital Commerce Group, специализирана в глобалната търговия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство