ЕС планира ограничения върху вноса на храни по модел на Тръмп, съобщава FT

ЕС планира ограничения върху вноса на храни по модел на Тръмп, съобщава FT

Европейският съюз възнамерява да ограничи вноса на определени хранителни продукти, произведени по различни стандарти, с цел защита на своите земеделски производители. По този начин той възприема реципрочна търговска политика, наподобяваща тази на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп, съобщава Financial Times в неделя.  

Според изданието, позоваващо се на трима неназовани служители, Европейската комисия ще обсъди следващата седмица възможността за въвеждане на по-строги ограничения върху вноса.  

Сред първите засегнати продукти може да бъдат американски култури като соята, отглеждана с пестициди, които са забранени за използване от земеделските стопани в ЕС, се посочва в доклада.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Боксовият ветеран Майк Тайсън ще се бие с 48-годишният Флойд Мейуедър през 2026 г.
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото